Zobacz galerię zdjęć

PORÓD W PRAKTYCE – sobotni warsztat dla par

Warsztat, w czasie którego poznacie praktyczną część porodu, pozycje ułatwiające rodzenie, techniki łagodzące odczucia bólowe a nawet zmieniające te odczucia w przyjemność! Poród może być doświadczeniem wyzwalającym kobiecą moc i intuicję oraz pogłębiającym relacje między partnerami i rodzącym się dzieckiem. Powiemy Wam o tym, co to jest świadomy poród i rodzicielstwo oparte na bliskości z silnym akcentem na rolę taty w tych ważnych wydarzeniach. W programie również kurs przyjęcia nagłego porodu w domu!

Wybraliśmy najważniejsze i najbardziej praktyczne zagadnienia naszej krakowskiej szkoły rodzenia działającej w ramach Instytutu Świadomego Rodzicielstwa.

Gorąco zapraszamy obydwoje rodziców (udział partnera lub osoby, która będzie asystować przy porodzie jest bezpłatny ;) ). Dla chętnych możliwość zamówienia obiadu.

Zapraszamy panie, które będą rodziły zarówno pierwszy raz jak i kolejny :) .

Termin: 21 stycznia 2017r. godz. 10.00 – 18.00

Przewidujemy przerwę na obiad i dwie 15-minutowe przerwy herbaciano-przekąskowe ;) .

Miejsce: Oaza Życzliwości w Przytkowicach, Przytkowice 292. Ośrodek położony jest ok. 30 km od Krakowa w cichym, spokojnym miejscu w sąsiedztwie lasu ciągnącego się wzdłuż wzgórza Draboż. To doskonała okazja, by zaczerpnąć świeżego powietrza z dala od miejskiego smogu i hałasu.

Koszt warsztatu: 150 zł. (partner – bezpłatnie), obiad– 20 zł/osoba. Udział partnera nie jest obowiązkowy aczkolwiek bardzo polecany ;) .

Rezerwacja: Aby zarezerwować miejsce na kursie prosimy o telefoniczne zgłoszenie oraz wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł. Pozostała kwota – 100 zł. płatna na miejscu.
Zaliczka płatna na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura, ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem Warsztat PORÓD W PRAKTYCE zima 2017”

Zapraszamy wszystkich rodziców spodziewających się maleństwa :) .

Więcej informacji i zapisy: Agnieszka Grin-Walaszek tel.: 609 108 108

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

10.00 – 11.30 Wprowadzenie w temat świadomego rodzicielstwa. Rola taty przy narodzinach dziecka. Fragmenty filmów „Czego pragną dzieci” oraz „Poród jaki znamy”. Poród fizjologiczny a cesarskie cięcie.
11.30 przerwa na herbatę i przekąskę
11.45 – 13.30 Poród w praktyce część I – Praktyczne przygotowanie do porodu – faza I. Techniki masażu, relaksacja, wizualizacja do porodu, pozycje i techniki oddechowe, techniki łagodzące odczucia bólowe, techniki rozluźniające, relaksacyjne i oddechowe, wokalizacja
13.30 – 14.15 obiad
14.15 – 16.15 Poród w praktyce – część II. Farmakologiczne i niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu. Pozycje II i III fazy porodu. Jak pomóc dziecku wstawić się w kanał rodny?
16.15 – 16.30 przerwa na herbatę i przekąskę
16.30 – 18.00 Dlaczego warto znać „standardy okołoporodowe”? Kurs asertywności szpitalnej. Budowanie własnego planu porodu. Podsumowanie i zakończenie kursu.

Wykłady prowadzone są w sposób bardzo praktyczny z możliwością wymiany doświadczeń i poznania się w grupie. Na kursie otrzymacie fachowe przygotowanie i wsparcie, a także dużo materiałów pomocnych w momencie, gdy zostajecie już sam na sam z noworodkiem :o )

„Życzymy Wam godnego, udanego i satysfakcjonującego porodu, by stał się on jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu Waszym i Waszego dziecka – tak na dobry start”.

– Agnieszka i Janusz –

Agnieszka Grin-Walaszek
Dyplomowana instruktorka hatha jogi i instruktorka szkoły rodzenia, doula porodowa. Od ok. 15 lat prowadzi ruchowe zajęcia dla kobiet w ciąży. Współzałożycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa w Krakowie. Od 8 lat prowadzi nowoczesną Szkołę rodzenia z wybitnymi specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, fizjoterapii i dietetyki, przygotowującą pary do przeżycia porodu w pełni i z godnością oraz odważnego wkroczenia w rodzicielstwo. Mama 6 radosnych dzieci, z doświadczeniem zarówno porodów szpitalnych, jak i porodów w domu. Współzałożycielka Fundacji Zdrowie i Natura.

tel. 609 108 108

oraz

Janusz Walaszek – obecny przy porodach tata; naturoterapeuta, fizjoterapeuta, dietetyk. Współzałożyciel Instytutu Świadomego Rodzicielstwa oraz prezes Fundacji Zdrowie i Natura.
————————–————–
KILKA SŁÓW O NASZYM INSTYTUCIE:

Instytut Świadomego Rodzicielstwa powstał z ideą m.in. praktycznego przygotowania rodziców spodziewających się dziecka do wspólnego radosnego i świadomego przeżywania okresu ciąży, porodu i połogu w poszanowaniu Praw Natury, a także do nabycia umiejętności w pielęgnacji, karmieniu i wychowywaniu nowo narodzonego Maleństwa.