Śpiew jest naturalną formą ekspresji człowieka. Ludzie śpiewali od zarania dziejów i poprzez śpiew wyrażali swoje myśli i uczucia. Szczególne miejsce wśród tych pieśni zajmują kołysanki, które matki pod każdą szerokością geograficzną śpiewają swoim dzieciom by je uspokoić, uciszyć ich płacz, ukoić smutek, ukołysać do snu. Śpiewając matka może wyrazić swoją miłość do dziecka i troskę o nie, ale także dać upust innym emocjom. Śpiewanie pomaga w budowaniu więzi i bliskości pomiędzy matką i dzieckiem. Dla każdego dziecka to właśnie śpiew mamy jest najpiękniejszy na świecie (nawet jeśli ta myśli, że nie potrafi śpiewać).

Zajęcia poprowadzi Anna Psuty-Zając – z wykształcenia – etnolog, z zainteresowania – miłośniczka polskiej muzyki tradycyjnej, poszukująca przestrzeni dla żywej obecności tej muzyki we współczesnym świecie. Przez wiele lat współpracowała z lubelską Fundacją „Muzyka Kresów”, biorąc udział w warsztatach śpiewania „białym głosem”, badaniach terenowych, konferencjach folklorystycznych. Śpiewała w Zespole Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, eksplorującym tradycje muzyczne Polski, Rosji i Ukrainy. Mama dwóch wesołych chłopaków – Michałka i Maciusia.

Cykl warsztatów śpiewu dla mam to 5 spotkań, które odbywać się będą  w PONIEDZIAŁKI w godz. 11.00 – 12.00. Ruszamy w momencie skompletowania grupy

Koszt pojedynczych zajęć – 25 zł,  cały cykl kosztuje 100 zł . Ruszymy  w momencie skompletowania grupy. Gorąco zachęcamy Was więc do wspólnego śpiewania kołysanek swoim dzieciom:)